Produkty żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Krasnobród.

Obrazek
krasnobludek
Administrator
Posty: 390
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:45

Produkty żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Krasnobród.

Postautor: krasnobludek » 17 sty 2017, 19:00

Produkty żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Krasnobród.

Gmina Krasnobród uzyskała wsparcie z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 dla 800 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Rozdawaniem produktów żywnościowych zajmie się „Ach Zielone” Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Zielone I Okolic.
Zgodnie z wytycznymi pomoc w ramach Programu Operacyjnego Pomoc jest kierowana do osób, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku. Wsparcie powinno trafiać do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, spełniających przesłanki wskazane w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód obecnie nie przekracza 150% odpowiedniego kryterium dochodowego  uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej.

Z pomoc żywnościowej mogą skorzystać osoby, które spełniają ŁĄCZNIE dwa warunki
1. spełniają kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, czyli są to osoby, które dotyka co najmniej jeden z poniższych problemów:
a) ubóstwo
b) sieroctwo
c) bezdomność
d) bezrobocie
e) niepełnosprawność
f) długotrwała lub ciężka choroba
g) przemoc w rodzinie
h) potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności,
i) bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych;
j) trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego;
k) alkoholizm lub narkomania
l) zdarzenie losowe i sytuacji kryzysowej
m) klęski żywiołowej lub ekologicznej.

2. są to osoby i rodziny, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej 
a) 951 zł (netto) dla osoby samotnie gospodarującej
b) 771 zł (netto) dla osoby w rodzinie),

Podstawą otrzymania pomocy jest uzyskanie SKIEROWANIA wystawionego przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy po odbiór skierowań do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie od 18 stycznia 2017 r. do 26 stycznia do godz. 13.00 (pracownicy socjalni udzielą szczegółowych informacji na temat dokumentów niezbędnych do obliczenia dochodu - Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie, ul. Kościuszki 6, 22-440 Krasnobród, tel. 84 660 81 15).

Podkreślamy, iż podstawą wydania żywności jest okazanie dowodu tożsamości oraz dostarczenie skierowania z MGOPS w Krasnobrodzie

Wróć do „Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości