Katarzyna Zdybel-Nam utalentowana fagocistka.

krasnobludek
Administrator
Posty: 384
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:45

Katarzyna Zdybel-Nam utalentowana fagocistka.

Postautor: krasnobludek » 03 gru 2016, 19:35

Katarzyna Zdybel-Nam
- jedna z najbardziej utytułowanych fagocistek młodego pokolenia naukę gry na instrumencie rozpoczęła w 1998 roku w zamojskiej Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia pod kierownictwem Jerzego Lisaka. W latach 2002-2007, pod kierunkiem profesora Zbigniewa Płużka, studiowała w Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w Warszawie, a trzy lata później ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe (Solistenklasse) w Hochschule für Musik w Stuttgarcie w klasie profesora Marka Engelhardta. w 2015 r. obroniła pracę doktorską pod kierunkiem profesora Czesława Klonowskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów. W 2012 zdobyła trzy ważne nagrody: w lipcu I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie IDRS Gillet-Fox w Oxford w stanie Ohio (USA), a we wrześniu II nagrodę oraz nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Dwa lata wcześniej triumfowała we Włoszech, zdobywając I nagrody - najpierw na Międzynarodowym Konkursie Fagotowym im. G. Rossiniego w Pesaro, a potem podczas Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Chieri. W 2009 roku została laureatką II nagrody (I nie przyznano) oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu konkursowego na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych i Perkusyjnych w Moskwie.

Koncertuje jako solistka i kameralistka. Jako solistka wystąpiła między innymi z towarzyszeniem Stuttgarter Kammerorchester, orkiestry Sinfonia Varsovia, orkiestr symfonicznych Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonii Wrocławskiej, Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi oraz Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu, a także z Orchestra Filarmonica di Torino, Orchestra Filarmonica Marchigiana, Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum i zespołem Capella Cracoviensis. W sezonie 2011/2012 jako solistka współpracowała z Królewską Operą w Kopenhadze, w sezonie 2013/2014 w szwedzkiej Narodowej Orkiestrze Symfonicznej w Goteborgu, a także w tamtejszej operze - również jako solistka. Na swym koncie ma także współpracę z SWR Saarbrucken-Kaiserslautern oraz Islandską Orkiestrą Symfoniczną w Reykjaviku, Orkiestrą Kameralną w Lozannie, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej. Od 2007 roku artystka jest solistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej.

W roku 2014 ukazały się dwa albumy Katarzyny Zdybel-Nam: "Portrait" (CD Accord) oraz "Poezja dźwięków" (TV Zamość).

Artystka prowadzi aktywną działalność charytatywną na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.


Obrazek
Obrazek

benio
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:30

Re: Katarzyna Zdybel-Nam utalentowana fagocistka.

Postautor: benio » 10 gru 2016, 16:02

Z przyjemnością posłuchałem Pani muzyki. Słucham tez na YouTube. Życzę kolejnych sukcesów.


Wróć do „Katarzyna Zdybel - Nam - fagocistka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość