Projekt promenady spacerowej przy ul. Młyńskiej.

Obrazek
krasnobludek
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:45

Projekt promenady spacerowej przy ul. Młyńskiej.

Postautor: krasnobludek » 01 mar 2017, 18:24

Projekt promenady spacerowej o szerokości 5m od projektowanego skrzyżowania drogi powiatowej nr 3260L ciągu drogowego Krasnobród – Jacnia do rzeki Wieprz ( W zakres opracowania nie wchodzi zaprojektowanie utwardzenia nawierzchni na jazie). Nawierzchnię promenady należy projektować jako utwardzoną, okrawężnikowaną. Rodzaj nawierzchni kostka brukowa gr. 8cm – wzoru starobruk lub stare miasto lub bruk staromiejski. Szerokość jezdni na całym projektowanym odcinku ma wynosić nie mniej jak 5m. Długość projektowanego odcinka około 800m.

Na terenie zespołu pałacowo-parkowego należy zaprojektować:

- Ławki, drewniane na konstrukcji żeliwnej, modele katalogowe z oparciem, bez fundamentów w ilości 15 szt. ławek.
- Kosze na śmieci, drewniano żeliwne, modele katalogowe, bez fundamentów. ustawionych w ilości 10 szt. ławek.
- Tablicę informacyjną w formie "witacza" w ilości 1 szt. Tablica ma być zaprojektowana jako drewniana na fundamencie betonowym.
- Drogowskazy w ilości 2 sz. . Drogowskazy maja zostać zaprojektowane jako drewniane, mocowane na fundamentach betonowych.

Budowa tarasu widokowego
Projekt tarasu dwupoziomowego o wymiarach około 27mX5m każdy z poziomów, zlokalizowany na terenie działki o numerze 1228.
Dwie platformy tarasu zaprojektowane w formie dwóch platform na dwóch poziomach połączonych schodami.
Podłoga tarasu projektowana z desek kompozytowych na konstrukcji stalowej zabezpieczonej antykorozyjnie posadowionej na
fundamentach betonowych. Taras zabezpieczony barierkami. Podłoga tarasu projektowana z desek kompozytowych.
Przy tarasie należy zaprojektować pomieszczenie gospodarcze na meble ogrodowe.

Budowa bramy wejściowej na teren parku

Projekt bramy o konstrukcji drewnianej z zadaszeniem z drewna impregnowanego. Konstrukcja bramy mocowana na fundamencie betonowym.
Pokrycie dachu czterospadowego bramy projektowane z blachy płaskiej na rąbek stojący lub gont drewniany. Szerokość projektowanej bramy około 3 m, wysokość bramy około 4m. Słupy bramy z ażurową drewnianą kratką pod pnącza.
Projekt tablicy informacyjnej w formie „witacza”. Tablica ma być dodatkowo podświetlona z wykorzystaniem energii odnawialnej.
Tablica o konstrukcji drewnianej w kształcie zadaszonej tablicy. Pokrycie dachu czterospadowego projektowane z blachy płaskiej na rąbek stojący lub gont drewniany. Tablica wysoka. najniższe elementy poziome na wysokości powyżej 150cm.
Drogowskazy
Projekt drogowskazów w ilości 2 szt. wykonanych z drewna. Drogowskazy mocowane na fundamentach betonowych.


Projekt nasadzenia zieleni (drzew, krzewów i kwiatów), w tym sadu i ogrodu sensorycznego.

Na terenie sanatorium należy zaprojektować nowe nasadzenia, w postaci nasadzeń uzupełniających a także nasadzeń nawiązujących do pierwotnie istniejących tu sadów. Wprowadzone zostaną wzdłuż drogi jako zieleń izolacyjna wysoka oraz wzdłuż ścieżek w miejscach gdzie został usunięty starodrzew. przy trasie widokowym posadzone zostaną drzewa sadownicze oraz ozdobne, natomiast wzdłuż ścieżki prowadzącej do projektowanej bramy projektowany jest ogród sensoryczny.
Od bramy w ul. Młyńskiej do tarasu projektuje się ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną. Proponowane gatunki zieleni wysokiej: lipy, platany, klony, tulipanowce, morwy. Powierzchnia biologicznie czynna wynosi 3436m2.
Punkt wypoczynkowy przy promenadzie spacerowej łączącej kładki nad nowym i starym korytem rzeki Wieprz.
Projektowane wysokie drzewa oraz krzewy. Projektowane ławki parkowe w ilości 6 sztuk oraz kosze na śmieci w ilości 2 szt.


Realizacja projektu pod nazwą "Zachowanie i udostępnienie najatrakcyjniejszych elementów dziedzictwa naturalnego w Krasnobrodzie".
To wspólna propozycja samorządu gminnego i Powiatu Zamojskiego, który jest organem prowadzącym miejscowe sanatorium,
a dotyczy m.in. uporządkowania parku i budowy promenady spacerowej na ul. Młyńskiej, łączącej sanatorium z centrum miasta.
- Szacujemy, że może to kosztować około 1 miliona 400 tysięcy złotych, z czego prawie 1 milion 200 tysięcy to dotacja z
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, która już została nam przyznana - powiedział Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

Wróć do „Turystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość